رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July
رییس شورای تبریز:

قدردان دستگاه قضایی هستم

صریر: رییس شورای اسلامی تبریز گفت: همواره خادم مردم هستم و از اعضای شورای پنجم، شهردار و مدیرکل حراست شهرداری که تلاش زیادی در پیشگیری از فساد در بدنه مدیریت شهری انجام دادند تشکر می‌کنم.

به گزارش خبرنگار صریر در تبریز، شهرام دبیری، روز یکشنبه در جلسه علنی شورای شهر تبریز با اشاره به احضار خود و چند تن دیگر افزود: علت احضار و بازداشت بنده سوال درباره امضای صورت‌جلسه یک پروژه سرمایه‌گذاری در سال ۹۳ بود.

وی یادآوری کرد: مشکلی که پیش آمده بود در ارتباط با پروژه سرمایه گذاری بنیاد تعاون ناجا در سال ۹۳ بود و می‌خواستند پروژه هشت بهشت را اجرا و یک هزار میلیارد تومان در آن سرمایه گذاری کنند.

رییس شورای اسلامی تبریز گفت: در آن برهه جلسه ای با حضور شهردار وقت تبریز، شهردار منطقه و من تشکیل شده و صورتجلسه را امضا کرده بودیم و بر اساس مصوبه شورای شهر، بنیاد مقرر شد عوارض را به صورت نقد پرداخت کند و ۲۵درصد تخفیف مصوب شورا هم اجرا شود.

دبیری، ادامه داد: مساله اصلی این بود که شهرداری در محاسبه تخفیف عوارض، عوارض مربوط به تغییر کاربری را هم محسوب کرده بود که از نظر قانونی این مورد نباید انجام می‌شد البته بعدها شهرداری در کمیسیون ماده ۷۷ این بنیاد را محکوم کرده بود تا بقیه مبلغ را پرداخت کند.

وی از نهادهای بازرسی که مطابق قانون وظیفه خود را انجام می‌دهند، بازجو و ضابطین قضایی که با سعه صدر به پرونده رسیدگی کردند، قدردانی کرد و اظهار داشت: همواره خادم مردم هستم و از اعضای شورای پنجم، شهردار و مدیرکل حراست شهرداری که تلاش زیادی در پیشگیری از فساد در بدنه مدیریت شهری انجام دادند تشکر می‌کنم.

دبیری، با بیان اینکه تلاش می شود امسال هم با اجرای پروژه‌های متنوع، شهر پویایی خود را حفظ کند، از تمامی مسؤلان استانی، خواست از مدیران صدیق شهرداری که تلاش دارند شهرداری را پابرجا نگه دارند حمایت کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها