رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July

صریر: اعضای جدید هیأت مدیره خانه مطبوعات و رسانه های استان آذربایجان‌شرقی امروز در جریان برگزاری انتخابات الکترونیکی انتخاب شدند.

ششمین دوره انتخابات اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات آذربایجان شرقی امروز برگزار شد و با مشارکت ۷۲.۳ درصدی اعضای این خانه به پایان رسید و اعضای هیأت مدیره مشخص شدند.

مرتضی شفیعی با ۹۵ رأی و حمیده بردباری با ۵۵ رأی از میان مدیران مسئول به عنوان عضو اصلی و شهرام سلیمان‌زاده با ۲۰ رأی به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب شدند.

بنابر این گزارش، در بخش نمایندگی خبرگزاری‌ها در استان اسد بابایی با ۷۳ رأی عضو اصلی و مهدی کاظم‌زاده با ۴۶ رأی عضو علی‌البدل این دوره شدند.

در بخش خبرنگاران نیز محمد عزیزی‌راد با ۹۴ رأی، علی‌حسین حسنی توفیقی با ۶۵ رأی و فرهاد باغشمال ۶۴ رأی به عنوان عضو اصلی و حامد عاطفی‌فر با ۵۵ رأی و مریم دالانی قدیم با ۱۸ رأی به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب شدند.

همچنین در بخش نمایندگی روزنامه‌های سراسری نیز احمد مرادپور با ۷۲ رأی به عنوان عضو اصلی و محمدحسین رشتبریان با ۳۷ رأی عضو علی‌البدل شد.

بنابر اعلام ستاد مرکزی انتخابات خانه های مطبوعات کشور؛ مینا بازگشا و یعقوب قلندری‌نژاد به عنوان بازرسان اصلی و رویا سلمانی به عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند.

گفتنی است، در این دوره از انتخابات هیات مدیره و بازرسان خانه مطبوعات و رسانه های استان آذربایجان شرقی ۲۳ نفر نامزد حائز شرایط با هم رقابت کردند.

از میان ۱۹۱ عضو حائز شرایط شرکت در این دوره از انتخابات ۱۳۸ نفر معادل ۷۲.۳ درصد اعضای خانه مطبوعات آذربایجان شرقی در انتخابات رای دادند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها