رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 10 July
رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی:

مجازات سکینه محمدی منجر به عفو شده است

صریر: خلیل الهی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده سکینه محمدی گفت: مجازات خانم سکینه محمدی منجر به عفو شده و الان به علت موضوع دیگر در زندان است.

به گزارش صریر از تبریز به نقل از فارس، موسی خلیل‌اللهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: ما خبرنگاران را هیچ وقت از باب نشر و یا چیز دیگر تهدید نمی‌کنیم و اگر موضوعی تبعاتی داشته باشد ما راهکارهایی برای بیان آن داریم زیرا ما حق نداریم در هر موضوعی اراده رسانه را بگیریم.

وی با بیان اینکه شهرداری یک مجموع چند هزار نفری با حوزه فعالیت گسترده است، تصریح کرد: اکثرا کارکنان این مجموعه صادق و سالم است ولی کتمان هم نمی‌کنیم که افراد متخلف هم نباشد.

رئیس کل دادگستری استان خاطرنشان کرد: طبق تشخیص بازپرس مقرر بر این بود که فرد را احضار کند و الان ما هم با احضارات ان فرد در جلسه کاری نداریم ولی دادرسی و بررسی در حال انجام است که این موضوع پروسه‌های خود را دارد که باید طی کند.

وی افزود: مبنا برای ما این است که رای قطعی باشد و اگر به موجب رای قطعی محکوم شد بر ما مصوب می‌شود.

وی یادآور شد: به عنوان رئیس دادگستری در این پرونده روند جدی، قاطع و قانونی و با حفظ حرمت انسان‌‌ها طی خواهد شد.

خلیل‌الهی گفت: اخذ وثیقه از نظر مرجعی که این فرد را احضار کرده بوده است  زیرا برای مثال شاید فردی از نظر هیات اختلاف محکوم باشد ولی از طرف ما تبرئه شود و حالت برعکس.

رئیس کل دادگستری استان بیان کرد: پرونده شهرداری و شورای شهر( شهردار سابق) در مرحله تحقیقات است و هنوز به نتیجه نرسیده و زمان بر است زیرا برای پرونده قضایی نمی‌توان زمان تعیین کرد زیرا مستندات، ادله و غیره برای ما مهم است.

وی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده سکینه محمدی گفت: مجازات خانم سکینه محمدی منجر به عفو شده و الان به علت موضوع دیگر در زندان است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مرثیه‌ برای کوچه‌ای که حرمت داشت

به گزارش صریر از تبریز، تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود هویّتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزارانِ مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. تا این‌که پروژه پیاده‌راه در برنامه‌های بلدیه‌چی جماعت قرار گرفت و به اصطلاح خودشان گفتند: ارک را #شانزه‌لیزه_تبریز می‌کنیم! و این‌گونه شد که هویّت و حُرمت محله و مرکز شهر مثل دانه‌های تسبیح از هم پاشید.  وجود دانشگاهی غیرانتفاعی که به خاطر درآمد حاصل از شهریه، به دانشجویان از نوع آن‌چنانی‌اش نمی‌تواند بگوید بالای چشم‌تان ابروست، نیز مزید بر علت ولنگاری در کوچه ارک است. به این معجون بیافزایید کافه‌های قارچ‌وار از نوع اَجَق‌وَجَق با دکوراسیون‌های دالانی و تنگ، نورپردازی تاریک و به اصطلاح خودشان خفن! که شدت دود سیگار و قهوه و خنده دخترکان و پسرکان من و شما را به هم آمیخته است و این طرف‌تر ساقیانی که از صبح تا شام کوچه ارک را متر می‌کنند و نتیجه‌اش نوجوانان و جوانان کِرِخ شده است که در کوچه پس کوچه‌های ارک روی زمین نعشه و متوهم  افتاده‌اند و به ریش روزگار، مستانه می‌خندند.  روزنامه‌نگار جماعت که دیوارش کوتاه است و اگر چیزی بنویسد کارش با کرام‌الکاتبین است. آیا مدعی‌العموم هم نمی‌تواند به این بحث وارد شود و از گند بزرگی که شهرداری به سودای شانزه‌لیزه کردن ارک در این محل راه انداخت، دادخواهی کند؟ حرف این است که ارک ـ و حتی مقصودیه ـ بدون ملاحظات و محاسبات شهرسازی، و به صورت دیمی تبدیل به پیاده‌راه شدند و همین است که امروز، هر دو پروژه در غیاب پیوست فرهنگی و اجتماعی، پاشنه آشیل بافت تاریخی و فرهنگی شهر شده است.  جناب مدعی‌العموم! فرض کنیم این بچه‌ها که از صبح تا شام در این کوچه سرگردان بالا و پایین می‌روند، فرزندان من و شما هستند. این بستر آلوده را چه کسی آماده کرده تا مرکز شهر به این شکل و شمایل در آید؟ مسبب از هم پاشیدگی این کوچه ـ و خانواده‌ها ـ کیست؟ چه کسی پاسخگوی این شلختگی است؟ امروز هیچ کسی حتی جرات عبور دادن خانواده‌اش از کوچه ارک نیست!    تا چند وقت پیش، کوچه ارک برای خود حرمتی داشت. همسایه ارک بزرگ بودن و همسفره نمازگزاران مصلّی نعمتی بود برای این کوچه. فرهاد باغشمال

آخرین خبرها