اجتماعی » اخبار برگزیده » حوزه و دانشگاه » خبر دوم » سیاسی
کد خبر : 13441
جمعه - ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۴
امام جمعه تبریز:

توانایی موشکی ایران دشمنان را به واهمه انداخته است

به گزارش خبرنگار صریر از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدمحمدعلی آل‌هاشم»، امروز در خطبه‌های نماز تبریز با انتقاد از راه‌اندازی میز خدمت در برخی از ادارات استان اظهار داشت: در برخی اداره‌ها بنده چنین برداشتی دارم که این میز خدمت‌ها صرفا به این خاطر است تا ارباب رجوع مزاحم مسؤولان در طبقات بالا نشوند و در همان طبقه پایین دست به سر شوند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به این‌که کشور نیازمند مسؤولانی دلسوز، مردمی و به دور از اشرافی‌گری است، خطاب به کارکنان دستگاه های اداری خاطرنشان کرد: اگر مطالبه مردم قانونی نیست لااقل راه‌های قانونی را نشان دهید.

وی با اشاره به این‌که دشمن به دنبال ایجاد موج نارضایتی میان مردم است، افزود: امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را جشن خواهیم گرفت، همین مسأله چندان مطلوب دشمنان ملت ایران نیست، از این رو به دنبال هرگونه توطئه در عرصه های مختلف برای مقابله با مسیر تعالی انقلاب اسلامی ایران هستند.

امام جمعه تبریز با تأکید بر این‌که باید جلوی هر چیزی که افکار عمومی را تحریک کرده و التهاب ایجاد کند، مقابله کرد، تصریح کرد: برای حفظ اعتماد عمومی در نظام اداری کشور باید تلاش کرد، اگر مردم نسبت به مسؤولان اعتماد داشته باشند، خود پای کار می آیند و دشمنان توطئه های خود را نخ‌نما خواهند دید.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با تأکید بر برخورد جدی با مظاهر اشرافی‌گری در جامعه گفت: ترویج ساده زیستی از جمله تاکیدات رهبر معظم انقلاب است، ترویج فرهنگ قناعت و تبیین پیام اسراف در جامعه، رسالتی مهم بر عهده فعالان فرهنگی جامعه است. هزینه‌های کلان برای سمینار و همایش‌های بی‌جهت در ادارات نیز باید متوقف شود.

وی با اشاره به اهمیت و لزوم وحدت و انسجام ملی اظهار داشت: جامعه نیازمند وحدت و یکپارچگی است، در چنین شرایطی هر کسی بخواهد وحدت را خدشه‌دار کند، به کشور خیانت کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بخش‌هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار خانواده شهدای مدافع حرم اظهار داشت: ایشان فرمودند که مردم آگاه باشید که شاید دشمن امسال برای ما مشغولیت ایجاد کند و سال بعد کار خود انجام دهد از این رو نباید لحظه‌ای غافل بود.

امام جمعه تبریز فشار اقتصادی، فشار روانی و فشار عملی را از جمله اهداف دشمن به تعبیر رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: حقیقت آن است که پیشرفت هسته‌ای، توانایی موشکی و قدرت دفاعی ایران دشمنان را به واهمه انداخته است.

وی افزود: دشمنان به دنبال کاهش نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران هستند، از این‌رو تلاش خود را معطوف به تضعیف اقتصاد کشور کرده‌اند؛ مسؤولان باید مراقب باشند تا فریب ظاهرسازی و زبان بازی دشمنان را نخورند.